Dřevo a jeho využití na dům

Není tomu tak dlouho, co dřevo bylo jedním z nejdůležitějších materiálů, který se používal na stavbu domů. Stavěly se z něj celé domy, kterým do dnes říkáme roubenky. A po několika desítkách let jsou tady zase. Ale nemusí být celý dům ze dřeva. Můžete zkombinovat několik materiálů a výsledek bude překvapivý. Učíme se šetřit energií a využíváme všech dostupných moderních materiálů či celých výrobků, pomocí kterých spotřebováváme méně energie. Například nemusíme stavět celý dům ze dřeva, ale je možné využít dřevěné fasády, která má výborné izolační vlastnosti a vzhledově je ojedinělá. Na dřevěné fasády se používají různé druhy dřevin od smrku, až po exotické dřeviny. Samozřejmě se od toho odvíjí cena.

Opravdu efektivně působí dřevěná fasáda s kombinací omítky, navíc, když dům s takovouto fasádou má dřevěnou terasu. I dřevěné terasy se vyrábí z různých dřevin, ale asi nejlepší je z exotického dřeva. Jsou tady stavební firmy, které vám s výběrem dřeva poradí a popřípadě vám udělají počítačovou vizualizaci, na které si budete moci prohlédnout, jak bude váš dům ve výsledku vypadat. Dřevěné terasy mohou být napojeny přímo na dům, nebo mohou být úplně samostatné. Tak, jako tak pečlivě vybírejte druh dřeva, zeptejte se zkušených řemeslníků, jak se bude dřevo chovat v budoucnosti, aby vás nepřekvapil jeho pozdější vzhled.

Důležité je, promyslet si, jakou dáte na terasu podlahu. Může být také dřevěná, ale i betonová, nebo můžete využít velikého množství dlažby, které je na našem trhu nepřeberné množství. Zručný kutil si takovou podlahu jistě zvládne položit sám, ale jsou tady podlahářské firmy, které vám ji odborně položí. Většina firem má na svých webových stránkách ceník podlahářských prací a materiálů, které mají v nabídce. Stačí si najít firmu, která se vám bude zdát nejlepší a můžete se pustit do fasády či terasy.