Ovčie mlieko BIO

Ovčie mlieko je ideálna náhrada pre ľudí alergických na laktózu v kravskom mlieku. Okrem toho obsahuje ľahko stráviteľné bielkoviny, esenciálne mastné kyseliny, vitamíny a minerálne látky. Vďaka tomuto zloženiu podporuje nielen trávenie, ale aj imunitný systém.
Ovčie mlieko, ktoré vám ponúkame je BIO kvality, 100% sušené ovčie mlieko, bez pridania konzervantov či farbív. Ovčie mlieko vám ponúkame najmä pre jeho ľahkú stráviteľnosť a aj ako ideálnu náhradu mlieka kravského. Ovčie mlieko však obsahuje aj pre ľudský organizmus potrebné vitamíny, a to vitamíny skupiny B (B1, B12), vitamín A, D, C, E a konjugovanú kyselinu linolovú. Tieto vitamíny podporujú zdravý rast kostí a zubov, chránia pred infekciami a podporujú zrak, podporujú nervový systém, tráviaci trakt, ale aj tvorbu červených krviniek. Tieto vitamíny spolu s esenciálnymi mastnými kyselinami, ktoré tiež ovčie mlieko obsahuje zlepšujú aj stav pokožky, nechtov a vlasov.
Ovčie mlieko obsahuje aj minerálne látky – vápnik, zinok, sodík, fosfor, horčík a železo. Ovčie mlieko je tiež výborným antioxidantom, spomaľuje teda starnutie všetkých buniek v ľudskom tele. V ovčom mlieku sa nachádzajú aj „dobré“ či inak aj „priateľské“ baktérie, ktoré sú nutné pre správne trávenie. Ovčie mlieko BIO odporúčame najmä ľuďom alergickým na kravské mlieko – laktózu, ľuďom so zlým trávením, po užívaní antibiotík, na zlepšenie pleti, najmä pri akné a kožných ekzémoch, ale aj ľuďom, ktorých trápi astma. Ovčie mlieko BIO odporúčame nahradiť mlieko kravským aj v prípade, že vás trápi vysoký cholesterol. Všetky látky, vitamíny a minerály, ktoré obsahuje ovčie mlieko, sú aj v mlieku kravskom, avšak v menšom množstve. Ovčie mlieko BIO je chutné, výživné a má jemnú sladkastú chuť. Ako si ovčie mlieko BIO pripravíte? Na jeden liter ovčieho mlieka BIO potrebujete 900 ml teplej vody a 125 gramov prášku Ovčieho mlieka BIO. Ovčie mlieko BIO môžete piť čisté, alebo si ho môžete pridať do kávy, čaju, pudingu, do cesta či omáčok.